History

Outlaws MC (est 1935) wiecej niz  80   lata sily i tradycji

1935 r.

McCook Outlaws Motorcycle Club powstał w Barze Matilda na starej autostradzie Route 66 w McCook, Illinois na przedmieściach Chicago.

1946 r.

Pomimo że Klub przetrwał II Wojne Swiatową, tak jak wiele innych organizacji w tamtych czasach działalność Klubu była ograniczona.Pierwsza powojenna impreza motocyklowa na środkowym zachodzie miała miejsce w maju 1946 w Soldier Field, Chicago.

1950  r.

Z oryginalnego rejestru z 1935 roku wiadomo, że rozmiary Klubu zwiekszały sie o członków z całego Chicago. Klub zadecydował, że zmieni nazwę z "The McCook Outlaws" na "The Chicago Outlaws" i przeniósł sie z McCook, osadzając się w Chicago. Zadecydowano również kompletnie zmienić logo Klubu. Przyjęto pomysł zamiany uskrzydlonego motocykla na małą czaszkę i stary angielski styl liter. Znak był haftowany na czarnych koszulach oraz malowany ręcznie na skórzanych kurtkach.

1954  r.

Do początkowej małej czaszki dodano skrzyżowane tłoki. Znak był haftowany na czarnych koszulach w stylu western z białą lamówką. Film “The Wild One" z Marlonem Brando wpłynał na tą naszywkę.

1959  r.

Czaszka i skrzyżowane tłoki zostały ponownie zmienione, powiększono je oraz dodano więcej szczegółów 1960A.M.A. (American Motorcycle Association), które nadzoruje wszystkie oficjalne wyścig w Stanach Zjednoczonych zabroniło używania słowa "Outlaws" ( wyjęci spod prawa) na ubraniach zawodników bioracych udzial w wyścigach. Dlatego też wszyscy członkowie klubu nosili znak OMC na ubraniach , aż do 1963 roku.

1963  r.

Outlaws został oficjalnym członkiem “1%er Brotherhood of Clubs” (Braterstwo Klubów (Jednoprocentowych) , stając się w ten sposób pierwszym prawdziwym "1%er Club" (Klubem Jednoprocentowym ) na wschód od Mississippi.

1964  r.

4 lipca "Gipsy Outlaws" z Milwaukee dołączyli do Klubu. Podczas wiosennych wyścigów motocyklowych w kwietniu podążaja za nimi "Gypsy Outlaws" z Louisville (wcześniej nie mieli żadnych kontaktów z Klubem w Milwaukee) Tak Powstał "Outlaw Nation" z Chicago jako Mother Chapter (Oddział Macierzysty).

1965  r.

Pierwszego stycznia 1965 narodziła się - American Outlaws Association -Naszywka Klubowa na plecy: czaszka i skrzyżowane tłoki otrzymała nazwe "Charlie" 1969"God forgives, Outlaws don't ("Bóg wybacza, Outlaws nie") staje się mottem Klubu.

1967  r.

W lipcu 1967 prezydent "Outlaws National" i kilku innych członków pochodzilo z Chicago, a na Florydzie powstał pierwszy usankcjonowanyoddział.

1977  r.

Założenie pierwszego oddziału poza granicami USA w Kanadzie. "Satan's Choice" staje się Outlaws MC.

1984  r.

Po raz pierwszy członek nie należący do głównego oddziału został wybrany na prezydenta ("National President")1989Do Naszywki Klubowej dodano skrót "MC".1993Norwegia staje sie pierwszym europejskim oddziałem.

1994  r.

Założenie oddziału zagranicznego przez "Australian Outlaws" na piątym kontynencie. Również "MC 44" z Francji staje się oddziałem. Na ich naszywce dodane zostało słowo “Europa”.

1995  r.

Ponieważ oddział w Chicago rozrasta się, rozpada się on na trzy grupy: Mother Chapter (Południe), Zachód i Pólnoc. Na francuskiej naszywce, słowo "Francja" zastąpiło słowo “Europa”.

1999  r.

Belgijskie "Outlaws MC", które dotychczas istniało niezależnie przez 25 lat staje się członkiem A.O.A.Wtedy jest to jedyny oddział w Europie.

2000  r.

Angielscy i Walijscy "Outlaws MC",dotychczas niezależni , dołączają do A.O.A. PóĹşniej tego samego roku Norwegia jest dodana ponownie jako pierwszy oddział skandynawski. 2001

W wielu krajach europejskich zakładane są nowe oddziały. Irlandia i Jersey. W Niemczech "Ghost Riders MC” dołączają do A.O.A. – podążają za nimi pierwszy azjatycki oddział w Thailandii, oraz drugi skandynawski oddział w Szwecji.

2002  r.

W Niemczech rozpoczyna swoją działalność pierwszy oficjalny Support MC (Black Pistons MC) w Narodzie A.O.A. (A.O.A. Nation). Inne kraje: USA, Kanada, Wielka Brytania, Polska i Norwegia podążają za nimi. We Włoszech i Polsce rozpoczynają działalność nowe oddziały A.O.A.

2003  r.

Outlaws MC jest reprezentowany w 19 stanach w USA. Francuski "MC Drome" dołącza do A.O.A.

2004  r.

Koniec 2004 A.O.A. powiększa się o oddział w Rosji. 2005 Motocyklizm i Braterstwo (Biking & Brotherhood) istnieje od 1935 r.Outlaws MC World świętuje w 2005 r. 70-tą rocznicę jako Klub Motocyklowy oraz 40-tą rocznicę jako A.O.A. (American Outlaws Association) Charlie pojawia się na terenie Rosji. W Lipcu 2005 Rosja otrzymuje "Fullmember Status".

2006  r.

Kwiecieć 2006 - A.O.A. powiększa sie o pierwszy prospective chapter w Japonii. Outlaws dziś istniejący jest jednymz największych Klubów Motocyklowych na świecie.